O KSIĄŻCE

Tym razem dr Lewitt zachęca do poznania jej autorskiego programu Skuteczne Odchudzanie, który w zaledwie kilka tygodni przynosi pożądane efekty.
Jak sama pisze we wstępie do książki oddaje ją czytelnikom z trzech powodów:

Po pierwsze – ma to być rodzaj koła ratunkowego przed pseudodietami, których efekty są często nieprzewidywalne jeśli chodzi o długotrwały wpływ na organizm.

Po drugie – autorka chce przekonać, że można odchudzić się skutecznie, trwale utrzymując efekt, ale przy tym zdrowo i bezpiecznie bez potrzeby rezygnowania z… jedzenia!

Po trzecie – dr Lewitt zwraca uwagę jak istotny jest sam proces przygotowywania potraw, obróbki termicznej. W książce znajduje się szereg porad z tym związanych, porad często odwołujących się do doświadczeń naszych babć (tradycyjne metody pozwalały zachować wartości potraw, były proste i bezpieczne).

Książka „9 i pół tygodnia” stanowi kompendium wiedzy o żywieniu przeznaczonym dla ogółu -nie tylko dla osób, które w sposób naturalny chcą zredukować nadwagę i utrzymać atrakcyjną sylwetkę, jednocześnie dbając o zdrowie.

Prof. dr hab. n. med. Jan Chojnacki
Klinika Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

Tak trudno jest złamać stereotypy żywieniowe i przekonać współczesnego konsumenta, że nie istnieje pojęcie „zdrowej żywności” – bo przecież każda żywność powinna być zdrowa, jako że jesteśmy tym, co jemy. Dziś odkrywamy na nowo dawne pszenice, w tym orkisz, płaskurkę i samopszę, których ziarno posiada nie tylko szczególne walory technologiczne i żywieniowe, ale wręcz prozdrowotne . Choć odmiany tych „starych” zbóż plonują stosunkowo nisko i nie zawsze pod tym względem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rolnika, to produkty otrzymywane z ich ziarna mogą niewątpliwie przyczynić się do istotnej poprawy kondycji zdrowotnej konsumentów. Życzmy sobie tylko, by w Polsce było więcej takich dietetyków, którzy, jak pani doktor Anna Lewitt, potrafią docenić prawdziwą wartość żywieniową i prozdrowotną tych zbóż, przyczyniając się przy tym do szerszego ich propagowania w naszym kraju.

Prof. dr hab. Marian Wiwart
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, autor pierwszych polskich odmian jarych pszenicy orkiszowej i płaskurki

 

Kolejny tom dr Anny Lewitt na temat skutecznego odżywiania i higienicznego trybu życia doskonale wpisuje się w oczekiwania społeczne, a nade wszystko może skutecznie wpłynąć na zapobieganie i zwalczanie otyłości. Autorka, dzięki dużej wiedzy i znajomości tematu, popartej wieloletnimi badaniami , wskazuje konkretne recepty na zdrowy styl życia. Są nimi: odpowiednia dieta, wsparta aktywnością ruchową. Serdecznie polecam .

Prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

 

Filmy erotyczne, takie jak „Ostatnie tango w Paryżu” ( 1972), czy „9 i pół tygodnia” (1986), miały świetną obsadę aktorską i zostały uznane za kultowe. Dlaczego? Bowiem mówiły bez pruderii o seksualności człowieka. Seks to ważna dziedzina życia, a dysfunkcje seksualne źle wpływają nie tylko na jakość życia, ale i na stabilność rodziny. Aby zachować zdrowie seksualne i kondycję trzeba odpowiednio się odżywiać, ale chodzi o coś więcej niż kalorie. Książka dr Lewitt pokazuje składniki diety, które sprzyjają aktywności seksualnej . A więc: „nie” dla pigułki dającej satysfakcję na jeden wieczór, „tak” dla zawsze zdrowego i chętnego partnera! partnerki – dzięki odpowiedniej diecie. Spróbujmy jej choć przez 9 i pół tygodnia.

Prof. dr hab. Iwona Wawer
Kierownik Zakładu Chemii Fizycznej, Warszawski  Uniwersytet  Medyczny

 

Problem otyłości w XXI wieku określany jest mianem epidemii. Nie ulega więc wątpliwości, że z punktu widzenia zdrowia współczesnego człowieka, jest to bardzo ważny temat. Gratuluję Autorce, dr n. med. Annie Lewitt, która w tak profesjonalny, a zarazem dostępny sposób przybliża trudną teoretyczną wiedzę oraz udziela praktycznych wskazówek dotyczących skutecznych działań – nie tylko w walce z nadwagą i otyłością, ale również w profilaktyce chorób niezakaźnych (cywilizacyjnych) oraz w prowadzeniu tzw. zdrowego stylu życia. Jest to książka, która powinna znaleźć się w podręcznej biblioteczce każdego, kto chce wpłynąć
na jakość swojego życia – także tego intymnego.

Prof. dr hab. Ewa Kozdroń
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Wydział Turystyki i Rekreacji