Jest to dwumiesięczny, autorski program oparty na wieloletnich badaniach klinicznych i pracy doktorskiej dr n. med. Anny Lewitt obronionej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Na czym polega program „Skuteczne odchudzanie”?

Program jest indywidualnie dostosowany do problemów zdrowotnych konkretnej osoby.
Celem programu jest skuteczna redukcja masy ciała, która będzie efektem zmiany składu ciała, czyli zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej i odbudowy tkanki mięśniowej. Regularne spotkania z dietetykiem lub Trenerem Żywienia® w trakcie trwania programu służą edukacji pacjenta. Współpracując z pacjentem, dążymy do zmiany niekorzystnych nawyków żywieniowych oraz edukujemy w zakresie zdrowego odżywiania i prawidłowej aktywności fizycznej. Jest to postępowanie kompleksowe i właśnie dlatego badania naukowe wykazały skuteczność tego programu po trzech latach.

Jakie są elementy programu „Skuteczne odchudzanie”?

Na program składają się:

 1. Dwie wizyty wstępne – konsultacje z dietetykiem, w tym:
 • badanie składu ciała metodą Bioimpedancji
 • podstawowe badania krwi: glukoza; ALAT; ASPAT; lipidogram; kreatynina
 • inne badania zależnie od problemów zdrowotnych pacjenta
 1. opracowanie indywidualnej diety oraz pełne wyżywienie w Kuchni EGO
 2. opracowanie indywidualnego zestawu ćwiczeń
 3. ćwiczenia Cardio 5 x w tygodniu pod opieką Trenera Osobistego®
 4. raz w tygodniu lub co dwa tygodnie pacjent przychodzi na wizyty kontrolne
  i motywacyjne u dietetyka lub Trenera Żywienia®

Dlaczego są dwie wizyty wstępne?

Pierwsza wizyta obejmuje profesjonalną konsultację z dietetykiem i wywiad żywieniowy. Podczas tej wizyty wykonywane jest badanie składu ciała i ustalane są badania laboratoryjne krwi, jakie należy wykonać. Badania te różnią się w zależności od problemów zdrowotnych pacjenta.
Druga wizyta to omówienie diety, opracowanej i zbilansowanej na podstawie wyników badań, które zostały wykonane na pierwszym spotkaniu. W trakcie wizyty pacjent jest również szkolony w kierunku zmiany nawyków żywieniowych oraz nauczenia się podstawowych zasad zdrowego odżywiania i stylu życia uwzględniającego aktywność fizyczną.

Jakie posiłki spożywa uczestnik programu „Skuteczne odchudzanie”?

Przez 60 dni pacjent spożywa posiłki przygotowywane w kuchni Centrum Medycznego EGO. Są to całodzienne zestawy posiłków, które są indywidualnie komponowane i bilansowane dla konkretnej osoby. Zestaw składa się najczęściej z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Każdy posiłek zbilansowany jest pod względem kalorycznym oraz składników odżywczych: białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i mikroelementów. Kaloryczność posiłków zależy od indywidualnego planu diety danej osoby.

Jak przygotowywane są posiłki przez Centrum Medyczne – EGO?

W Kuchni Centrum EGO przygotowujemy posiłki metodami zdrowej obróbki termicznej. Stosujemy duszenie, pieczenie w folii, gotowanie w wodzie, gotowanie na parze i w combiwarach, beztłuszczowe smażenie na patelniach teflonowych oraz grillowanie. Wszystkie dania przygotowywane są przez naszych kucharzy od podstaw. W kuchni Centrum EGO nie dodajemy sztucznych konserwantów, wzmacniaczy smaku czy substancji przedłużających trwałość.

Na czym polegają treningi w programie „Skuteczne odchudzanie”?

Ćwiczenia odbywają się 5x w tygodniu. Trening cardio opracowuje Trener Osobisty®. Rodzaj ćwiczeń i obciążenia dostosowane są do możliwości danej osoby i zmieniają się w trakcie trwania programu.

Zajęcia w Centrum Medycznym Ego odbywają się pod nadzorem Trenera Osobistego®. Kontroluje on obciążenie oraz kąty i tempo pracy na maszynach. Pozwala to na bezpieczną i efektywną pracę nad sprawnością mięśni u osób w każdym przedziale wiekowym.

Czemu służą wizyty kontrolne w trakcie trwania programu „Skuteczne odchudzanie”?

Raz w tygodniu lub co dwa tygodnie pacjent przychodzi na wizyty motywacyjne, kontrolę efektów i badania składu ciała. Dzięki takiemu postępowaniu można modyfikować dietę, ale także motywować pacjenta. W trakcie wizyty pacjent jest również szkolony w kierunku zmiany nawyków żywieniowych oraz ma możliwość, by uzyskać odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w trakcie trwania programu.

Na ostatniej wizycie następuje podsumowanie efektów, a pacjent otrzymuje indywidualnie opracowaną dietę oraz wskazówki, jak utrzymać efekty programu „Skuteczne odchudzanie”

Dlaczego warto rozpocząć program „Skuteczne odchudzanie”?

Odchudzenie się, to pozornie prosta sprawa. Można znaleźć wiele poradników, przykładów diet i wskazówek. Skoro jednak osiągnięcie wymarzonego celu jest tak proste, to dlaczego jest tak wiele osób z nadwagą lub wręcz otyłych? Skąd się bierze efekt jojo? Czemu tak łatwo kończy się nam motywacja? Jak schudnąć zdrowo i skutecznie, a potem utrzymać ten efekt na zawsze?

Program „Skuteczne odchudzanie” rozwiązuje wiele z powyższych problemów. Jest bowiem programem kompleksowym i dostosowanym do problemów zdrowotnych pacjenta. Przez cały czas trwania programu pacjent jest edukowany i uczony nowych nawyków. Zmiana nawyków i wiedza na temat zdrowego odżywiania pozwala utrzymać efekty przez lata. Udział programie jest Twoją szansą na nowe jutro – zdrowe życie i smukłą sylwetkę. Tobie też się to uda!

Czy nauczę się samodzielnie komponować posiłki? Co to jest „Dieta Garstkowa”?

Wizyty kontrolne to także czas na szkolenie. Na ostatniej wizycie każdy pacjent otrzymuje indywidualnie opracowaną dietę oraz wskazówki, jak utrzymać efekty programu „Skuteczne odchudzanie”. Reguły bilansowania posiłków, także w trakcie trwania programu, można wytłumaczyć zasadami „Diety Garstkowej”, którą wymyśliła i opracowała dr n. med. Anna Lewitt. Dieta garstkowa to sposób na zdrowe odżywianie w przyszłości. Ta dieta kieruje się bardzo prostą i skuteczną zasadą: pięć posiłków dziennie, a każdy składa się z trzech garstek. Zastosowano tu garstkę jako miarę porcji, bo taką miarę każdy ma zawsze przy sobie, nie trzeba skomplikowanych miarek. Wyobraź sobie, jaka ilość produktów zmieściłaby się w Twojej garści. Ma to dobre wyjaśnienie praktyczne – garść przeciętnego mężczyzny jest większa niż garść kobiety czy garstka dziecka. Oczywiście, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny wziąć pod uwagę potrzeby swojego dziecka. Takie wyobrażenie nie tylko pozwala ograniczyć wielkość porcji, ale także tak komponować posiłki, żeby znalazła się w nich odpowiednia ilość składników z każdej ważnej grupy. Pierwsza garstka to produkty białkowe, druga – produkty zbożowe, a trzecia – warzywa i owoce. Dodajmy do tego 2,5 litra niegazowanej wody popijanej małymi porcjami między posiłkami przez cały dzień. Dieta Garstkowa nie wymaga specjalnych wyrzeczeń, pozwala natomiast na dopasowanie posiłków do indywidualnych upodobań, czyli możemy spokojnie jeść prawie wszystko to, co lubimy, tyle że według określonych zasad i w odpowiedniej ilości.

Czy ten program jest tylko dla osób otyłych?

NIE! Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej osoby (wywiad, badania składu ciała, badania analityczne krwi, ustalenie celów pacjenta) zawsze dostosowujemy program do indywidualnych potrzeb. Dlatego jest wiele efektów tego programu:

– Korzystna zmiana składu ciała – redukcja tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej rozbudowie tkanki mięśniowej

– Wzrost podstawowej przemiany materii

– Wyjście z niedożywienia (wyrównanie niedoborów różnych składników niezbędnych do życia, np. aminokwasów, mikroelementów, witamin)

– Trwała zmiana zwyczajów żywieniowych

– Kompleksowa terapia zaburzeń takich jak: anoreksja, bulimia, ortoreksja

– Obniżenie poziomu cholesterolu

– Obniżenie poziomu cukru we krwi

– Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi

Zauważ, że:

 • Tylko dwa miesiące dzielą Cię od nowej sylwetki
 • Zdecydowanie poprawisz stan zdrowia i kondycję fizyczną
 • Nauczysz się, jak utrzymać efekty swojej pracy w przyszłości
 • Będziesz miał stały dostęp do Trenera Żywienia® i Trenera Osobistego®
 • Będziesz brał udział w programie o udowodnionej skuteczności

A zatem będzie:

SKUTECZNIE, SMACZNIE, ZDROWO i NAUKOWO